DEKORATİF ÇİM ÇİT

228c

Dekoratif Çim Çit Sistemleri

Dekoratif çim çit, dayanıklı ve sağlam yapısı ile günümüzde oldukça sık tercih edilen bir çim çit türüdür. Çim ve Çit’in birleşiminden meydana gelen ürünümüz dekoratif çim çit adı ile bilinmektedir.

Suni çimden üretilen Dekoratif çim çit ürünümüz, alternatif mekanların iç ve dış bölümlerinde dekoratif çim çit bölmeler oluşturarak yapıya farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Özel PVC malzemeden üretilen dekoratif çim çitler paslanmaz galvaniz tel üzerine sargılama yöntemi ile uygulanmaktadır.

Dekoratif Çim Çit Özellikleri

Dekoratif çim çit özellikleri olarak sıralamak gerekirse; suni yapısından dolayı UV’dir. Solmaz, yanmaz, dökülmez ve bozulmaz bir çim çit sistemi olarak tanımlayabiliriz. En büyük tercih sebepleri olarak bu özellikleri sıralayabileceğimiz dekoratif çim çit kendi ürünümüzdür.

Dekora Çim Çit Kullanım Alanları

Bireylerde doğal çim algısı yaratabilen bir ürün olarak dekoratif çim çit kaplama sistemleri, spor sahaları, oyun parkları, teraslar, bahçeler, havuz çevreleri, kafeterya ve restoranların bahçe kısımlarında, site ve villaların çevre düzenlemelerinde, yol kenarlarında, duvar ve cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Akla gelmeyen daha pek çok alanda kullanılabilecek olan bu ürün, özellikle yeşilin birey üzerinde yarattığı huzuru müşterilerine hissettirmek ve bu huzuru yaşamak isteyen müşterilerin tercih ettiği mekânlar olmak istediklerinden, hizmet kesiminin kaçınmadığı bir dekorasyon unsurudur.

Dekoratif Çim Çit Genel Özellikleri

Dekoratif çim çit, 1,5 mm kalınlıktaki çift sarımlı tellerin çim formundaki saçaklandırılmış UV korumalı PVC ile elde edilmektedir. PVC, yoğunluğu 1,5 g/cm³ olan, kopma uzaması %5-8 arasında değişen, darbe dayanıklılığı 10 ila 30 arasında olan, uzun süreli çalışmalarda 60 santigrat, kısa süreli çalışmalarda 80 santigrat maximum çalışma sıcaklığı sunan, sürtünme katsayısı ve havadan aldığı nem düşük olan bir materyaldir. Bütün bu özellikleri taşıyan PVC, sağlam, hafif, ateşe dayanıklı, uzun ömürlü, ekonomik, çevreyle dost bir malzeme olarak dekoratif çim çit kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır. Böylece PVC’nin sağladığı özellikleri taşıyan bir ürün ortaya çıkmaktadır.

Dekoratif çim çit üretiminde kullanılan 4*4 cm göz aralığına sahip çift sarımlı tellerin bir özelliği de, bu tellerin sıcak daldırma galvanizli olmasıdır. Sıcak daldırma galvaniz yöntemi, ergimiş haldeki çinkonun içine telin daldırılmasıyla gerçekleştirilir. Bu sayede metal telin korozyana karşı koyması, direncinin artması amaçlanmaktadır.

Teknik özelliklerini özetlemeye çalıştığımız dekoratif çim çitler, ISO 9001 kalite garanti belgeleriyle üretilmektedir. Esas olarak bir kontrol mekanizması olan ISO 9001, hata ve kusurları azaltmayı, ortadan kaldırmayı, oluşabilecek hata ve kusurları önlemeyi amaçlamaktadır. Böylece müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede ürün ve hizmet üretimi sağlanmış olmaktadır.

Alev almayan, solmayan, bozulmayan, dökülmeyen, yıkanabilen, boya tutmayan yapısıyla dikkat çeken bir ürün grubunda yer alan dekoratif çim çit, destekleyici herhangi bir unsurun bulunmadığı alanlarda paneller şeklinde uygulanırken, destekleyici unsur olarak tel örgüye, duvar yüzeye, direk aralarına da uygulanabilmektedir.

Destekleyici unsurun var olduğu alanlara dekoratif çim çit uygulanırken, 10 metrelik rulolar halinde üretilen dekoratif çim çitler kaplama malzemesi uygun aparatlarla destekleyici unsura monte edilmektedir. Bu portatif uygulama, kullanıcıya istediği zaman dekoratif çim çit kaplamaları kaldırma kolaylığı sağlamaktadır.

Dekoratif çim çit kaplamalar ve paneller, kimi zaman çim çit olarak, kimi zaman çim duvar olarak kullanılmakta, uygulandığı mekânlarda yaşam algısını değiştirme olanağı sunmaktadır.

Dekoratif Çim Çit Detayları

Dekoratif çim çit, çit türlerinden biridir. Çim gibi doğaya ait bir unsur bulundurduğundan dolayı kullanıldığı alana estetik bir görünüm verilmesini de sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde özellikle çevre düzenlemelerinde oldukça sık kullanılmaktadır.

Kullanılan çim her ne kadar yapay çim olsa da park, arazi, arsa, ev bahçeleri ya da herhangi bir kuruma ait bahçelerde son dönemlerde ilgi odağı olmuştur. Dekoratif çim çit’in bu kadar fazla tercih edilmesinin öncelikli sebebi oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olması ve fiyatları konusunda uygun miktarlar belirlenmiş olmasıdır.

Dekoratif çim çit, yorucu bir bakım istemez, bu yüzden de işletmelerde fazlaca tercih edilir. Sadece çevreleme için kullanılan her türlü sistemin bakımı ve temizliğiyle sürekli olarak uğraşmak zaman kaybına neden olacağı için dekoratif çim çit, böyle bakımlar istememektedir. En az 5 yıl boyunca zarar görmeden kullanılabilir. Sarmaşığa göre çok daha iyi bir süsleme şeklidir. Sadeliği ve göz yormaması ürünü ön plana çıkaran özelliklerden biridir. Dekoratif çim çit, kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Yağmur veya kar yağdığı zaman ıslandığında herhangi bir zarar görmez. Üretiminde kullanılan çim, paslanmaz telin üzerinde durmakta olan ve PVC malzemeden üretilmiş olan çimdir.

Dekoratif Çim Çit Kullanım Alanları

  • Parklar ve bahçeler
  • Yol kenarları
  • Siteler
  • Villalar ve çevreleri
  • Sanayi bölgeleri
  • Arazi
  • Çevre düzenleme
  • Spor kompleksleri
  • Havuz cepheleri

Dekoratif çim çit gerek dayanıklılığı gerekse estetik görüntüsü ile pek çok alanda kullanılabilmektedir. Özellikle dış mekânda rahatlıkla tercih edilen dekoratif çim çit, mevcut bir tel örgü, duvar yüzeyi, direk aralarına rulo olarak uygulanabileceği gibi, herhangi bir destekleyici unsurun bulunmadığı alanlarda ise panel olarak uygulanabilmektedir.

Alanında uzman çalışanlar, güvenilir ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile Trabzon Tel Örgü ve Çit Sistemleri, Spor Sahaları imalatı ile de sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp