TERRAMESH SİSTEMLER

TERRAMESH SİSTEMLER

TERRAMESH SİSTEMLER

Terramesh sistemler, büyük yükler altındaki zeminleri güçlendirme uygulamalarında ve yüksek istinat yapıları uygulamalarında kullanılan en detaylı, pratik, doğaya uyumlu ve ekonomik sistemlerdir.

Uygulanacak yapıların büyüklüğüne ve üzerindeki yüklere göre yalnız başlarına veya yüksek dayanımlı polyesterden imal edilmiş geogridler (Paragrid, Paralink) ile kombine edilerek kullanılabilirler.

Maccaferri tarafından geliştirilmiş olan geosentetik donatılı istinat duvarları tasarım programı Macstars sayesinde kolayca dizayn edilip projelendirilebilirler.

Uygulanacak bölgedeki mimari yapıya ve görünüme göre, yeşillenebilir tipi Terramesh Green veya gabion görünümlü Terramesh sistem tipleri tercih edilebilir.

Terramesh Green
Galfan üzeri PVC kaplı tellerin 8x10 gözenek tipinde hegzagonal şekilde çift bükümlü olarak örülmesiyle imal edilmiş tel ağ ile, üretim esnasında kombine edilmiş kaynaklı çelik panel ve bitkisel toprak tutucu geosentetik örtüden meydana gelmektir.

Üretim esnasında Terramesh Green modüler yapısına monte edilen trigonal donatı barları sayesinde sabitlenebilen ön yüz eğimi ile uygulama sırasında işçilik hatalarını minimuma indirmektedir.

- Terramesh Green Modülleri ile imal edilen istinat duvarlarında, uygulama sonrası yapılan Hydroseeding neticesinde tamamen yeşillenebilmekte ve bu doğa ile tamamen uyum sağlamaktadır.

- Galfan üzeri PVC kaplı tellerin korozyona karşı yüksek dayanımı sayesinde uzun ömürlü yapılar oluşturulmaktadır.

- Esnek yapıları sayesinde zemindeki oturmalara, kaymalara ve depreme karşı, rijit yapılara kıyasla çok daha dayanıklı yapılar oluşturmak mümkündür.

- Uygulanmaları kolay ve pratiktir.

- Betonarme yapılara kıyasla çok daha ekonomik çözümler sunulmaktadır.

Terramesh System
Galfan üzeri PVC kaplı tellerin 8x10 gözenek tipinde hekzagonal şekilde çift bükümlü olarak örülmesiyle imal edilmiş tel ağlardan üretilmiştir. Öz yüzü gabion görünümünde olup, arkada donatı kuyruğu yer almaktadır.

- Ön yüz elemanın gabion görünümünde olması sayesinde, taş duvar görünümünde yüksek istinat duvarlarını hızlı ve ekonomik bir şekilde imal etmek mümkündür.

- Galfan üzeri PVC kaplı tellerin korozyona karşı yüksek dayanımı sayesinde uzun ömürlü yapılar oluşturulabilmektedir.

- Kendinden drene ön yüz elemanı sayesinde barbakanlara gerek duymadan istinat duvarı imal etmek mümkündür.

- Esnek yapıları sayesinde zemindeki oturmalara, kaymalara ve depreme karşı, rijit yapılara kıyasla çok daha dayanıklı yapılar oluşturmak mümkündür.

- Uygulanmaları kolay ve pratiktir.

- Uygulandığı bölgenin jeolojik yapısına uygun seçilen taşlar ile doldurulan Terramesh system modülleri ile doğaya uyumlu istinat yapıları imal etmek mümkündür.

Panel Çit

fencing-systems

Tel Örgü

Galvaniz Tel (9)

Gabione

kutu-gabione

Spor Sahaları

spor-sahasi1

Ferforje

Ferforje-nedir01

Barınaklar

hayvan-barinagi