HELEZONİK JİLETLİ TEL

HELEZONİK JİLETLİ TEL

HELEZONİK JİLETLİ TEL

Yüksek koruma gerektiren tüm alanlar özel çit sistemleri ve tel örgü sistemleri ile korunur. İhtiyaca göre tercih edilen çit sistemleri değişiklik gösterebilir ve aynı zamanda görsel ihtiyaçlara göre de farklı seçimler yapılabilir. Korunmak istenilen duruma göre ya da kullanılmak istenen çit sistemine göre panel çit, tel çit ya da helezonik jiletli tel tercih edilebilir. Yüksek koruma için sıklıkla jiletli tel ve sarmal bir şekilde uygulanan helezonik şekildeki jiletli tellerkullanılır.

Sınır bölgelerinde, askeri alanlarda, özel mülklerde, villa bahçelerinde ve çeşitli benzeri yerlerde jiletli tel kullanımı oldukça yaygındır. Hırsızların ya da dışarıdan herhangi bir şekilde zarar verecek canlıları engellemek adına oldukça yüksek önlem kapasiteleri bulunur. Aşılmaları zordur. Kesici jiletleri sayesinde herhangi bir canlının kolaylıkla girmesini büyük oranda önler. Üstelik dış dünya ile olan irtibatı da kesmediği için tercih listesinde ilk sıralarda yer alır.

Jiletli teller koruma maksatlı olan içeridekini korumak ve dışarıdakinin içeriye müdahale etmesini önlemek adına kullanılan çit güvenlik sistemleridir. Ancak üzerindeki bulunan jiletler çok kesici ve oldukça tehlikelidir. Bulundukları alana herhangi bir kimsenin yaklaşması uygun değildir.

Helezonik Jiletli Tel Özellikleri

Helezonik jiletli telin standart jiletli tellerden farkı sarılma biçimidir. Helezonik ya da diğer bir adıyla sarmal şekilde olan jiletli tellerde düz bir tel üzerine jiletli telin helezonik biçimde sarılması ile oluşur. Bu oluşum ile birlikte uygulama alanına montaj edilir. Düz bir biçimde değil sarmal ve yuvarlak olarak alana uygulanır. Hacimli bir görünüm elde eder ve daha yüksek koruma imkanı doğurur. Helezonik jiletli telin üzerinde bulunan jiletler ya da bıçaklar çok keskindir. Herhangi bir kesici alet ile makasla kesilmek istendiğinde tellerde bulunan bıçaklar buna engel olur.

Tellerin üzerinden tırmanılmaya çalışıldığında ise helezonik jiletli teller herhangi kişinin herhangi bir yerine temas ederek kesilmesine ve canının yanmasına sebep olacaktır.

Birçok türde jiletli tel bulunur. Alanlarınız için en uygun jiletli telin helezonik jiletli tel olduğunu düşünüyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve sizler için en uygun fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve alanınız için uygun olan çit sistemine karar vermek için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

Panel Çit

fencing-systems

Tel Örgü

Galvaniz Tel (9)

Gabione

kutu-gabione

Spor Sahaları

spor-sahasi1

Ferforje

Ferforje-nedir01

Barınaklar

hayvan-barinagi